pakrovimas

Hemorojaus gydymas

Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių audinių išvešėjimas, išsiplėtimas. Hemorojus skirstomas į vidinį (kai hemorojiniai mazgai yra išangės kanalo viduje, padengti gleivine) ir išorinį (kai hemorojiniai mazgai yra po oda aplink išangę). Dažniausi simptomai:  kraujavimas po pasituštinimo, išangės niežėjimas, diskomfortas, išangės skausmingumas, pasikartojantys hemorojinių mazgų uždegimai (trombozės), hemorojinių mazgų iškritimas, išskyros iš išangės. Hemorojus skirstomas į 4 laipsnius pagal sunkumą.Hemorojaus gydymas gali būti neoperacinis, kuris dažniausiai atliekamas ambulatoriškai procedūriniame kabinete ir operacinis.Neoperacinio gydymo metodai:
  • hemorojinių mazgų skleroterapija;
  • hemorojinių mazgų perspaudimas guminiais žiedais;
  • hemorojaus gydymas infraraudonųjų spindulių lazeriu.
Operaciniai gydymo metodai – atviras, uždaras, lazerinis ir kt. hemorojinių mazgų šalinimo būdai.Labai svarbu su pacientu aptarti visus galimus hemorojaus gydymo metodus bei priimti tinkamiausią, individualų sprendimą konkrečiam pacientui.AJ klinikoje konsultuojami pacientai gyd. Chirurgo – proktologo Andriaus Račkausko. Sudaromas tinkamiausias gydymo planas (gydymas vaistais, neoperacinis gydymas – skleroterapija, perspaudimas guminiais žiedais ar operacija).
Guminių žiedų ligatūrų metodas.

Mūsų klinikoje atliekamas guminių žiedų ligatūrų metodas.
Guminių žiedų ligatūros dedamos ambulatoriškai. Darant šią procedūrą nereikalingas nuskausminimas, procedūra trunka kelias minutes. Reikalingos 1-2 procedūros.
Komplikacijos:
Skausmas – tai dažniausia galima komplikacija, kuri po procedūros praeina po kelių dienų. Skausmui sumažinti pakanka įprastų vaistų nuo skausmo ir specialių tepalų su vietiškai veikiančiais nuskausminamaisiais.
Hemorojaus skleroterapija

Skleroterapija – taikant šį gydymo metodą aplink hemoroidinį mazgą į pogleivį suleidžiama specialaus medikamento dėl kurio kraujagyslės sklerozuoja ir mazgas sumažėja. Panaši procedūra atliekama kraujagyslių chirurgų, kurie šią medžiagą leidžia į poodį, kad pranyktų susidarę paviršinių  kapiliarų tinklai. Procedūra neskausminga, atliekama greitai, efektas panašus į guminių žiedų ligatūrų operaciją. Komplikacijų kiekis labai mažas. Pacientas/ė po procedūros gali greitai grįžti į įprastą gyvenimą, jei reikia skausmo malšinimui skiriami vaistai. Svarbu paminėti, kad procedūrą galima kartoti.AJ klinika pirmoji Panevėžyje pradeda taikyti šį gydymo metodą! 

Operaciniai gydymo būdai:
Lazerinė hemorojinių mazgų šalinimo operacija
Pastaruoju metu vis dažniau taikoma lazerinė hemorojinių mazgų šalinimo operacija. AJ klinikoje konsultacijos metu įvertinama ar reikalingas operacinis gydymas. Dažniausiai esant II° ir III° hemorojiniams mazgams tinka lazerinis būdas. Gyd. Chirurgas – proktologas Andrius Račkauskas parenka planą tolimesniam gydymui, paskiria reikiamus kraujo tyrimus, ir operacijos datą.Esant III° ir IV° hemorojui gali netikti nė vienas iš aukščiau  išvardintų metodų, tuomet atliekama atvira operacija. Kiekvieną operacijos metodą gyd. Chirurgas  – proktologas detaliai aptaria su pacientu, sudaro individualų gydymo planą.