pakrovimas

Diastazės ir pilvo sienos išvaržos operacinis gydymas minimaliai invaziniu būdu

Kas yra tiesiojo pilvo raumens diastazė?

Pilvo raumenų diastazė (išsiskyrimas) yra būklė, kai dėl nėštumo ar nutukimo tiesieji pilvo raumenys išsiskiria į šalis ir taip prarandamas pilvo sienos vientisumas. Prasiskyrę pilvo raumenys kamuoja daugybę gimdžiusių moterų. Šiuolaikinė medicina gali padėti sugrąžinti pasitikėjimą savo kūnu ir siūlo itin pažangius gydymo būdus. Vienas tokių – laparoskopinė pilvo raumenų diastazės korekcija. Šis metodas taip pat tinkamas, kai yra ir pilvo sienos išvaržos (bambos, baltosios linijos, pooperacinės).

Pilvo raumenų diastazė. Kaip pasitikrinti?

Nėštumo metu pilvo raumenų išsiskyrimas laikomas normaliu reiškiniu, ypatingai paskutinį nėštumo trimestrą, augant vaisiui, didėjant gimdai ir tempiantis pilvo raumenims. Pilvo sienos diastazės atveju kairės ir dešinės pusės tiesieji pilvo raumenys atsiskiria viduryje ties baltąja pilvo linija.

Dažniausiai itin ryškus pilvo raumenų išsiskyrimas matomas plika akimi, išsipučia pavalgius ar atsigėrus vandens. Deja, dažniausiai sportas ir dietos nepadeda. Moterims diastazė ilgainiui sukelia ir sveikatos problemų – pradeda skaudėti nugarą, atsiranda pilvo sienos išvaržų, silpnėja dubens dugno raumenys, intensyvėja šlapimo nelaikymo problema, suprastėja lytinis gyvenimas.

Vis dėlto tikslią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas chirurgas. Pilvo raumenų patikrą rekomenduojama atlikti po gimdymo praėjus daugiau nei 6 mėnesiams.

Kam gali būti atliekama pilvo sienos plastika?

Pilvo sienos plastika gali būti atliekama pacientams (-ėms), kuriems (-ioms) nustatyta diastazė ir/ar pilvo sienos išvarža ir dėl to jaučia minėtus simptomus, netenkina pilvo sienos kosmetinis vaizdas.

Kaip atliekama pilvo plastika po gimdymo SCOLA metodu?

SCOLA (angl. Subcutaneous Onlay Laparoscopic Approach) yra vienas naujausių ir veiksmingiausių metodų, atliekant laparoskopinę pilvo raumenų diastazės korekciją. Šios metodikos privalumai  – mažesnė komplikacijų rizika, puikus estetinis rezultatas dėl itin mažo pjūvio.

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje per tris mažus pjūvelius apatinėje pilvo dalyje. Jei yra cezario pjūvio randas, naujų randų nelieka (didžiausias pjūvis iki 2 – 3 cm). Operacijos metu atidalinamas poodinis riebalinis audinys nuo tiesiojo pilvo raumens aponeurozės, susiuvamas aponeurozės defektas specialiu, ilgą laiką tirpstančiu siūlu, suartinami išsiskyrę raumenys, esant tam tikroms situacijoms papildomai dedamas tinklelis.

Pilvo sienos plastika derinama su kitomis plastinėmis operacijomis (pvz. pilvo sienos plastika).

Pooperacinis periodas ir gijimas
  • Atlikus operaciją jau kitą rytą pacientas/ė gali būti išrašomi į namus.
  • Po operacijos apie mėnesį rekomenduojama vengti fizinio krūvio ir taikyti kompresiją pilvo srityje (dėvėti korsetą).
  • Apie 7-9 paras po operacijos tenka gyventi su išvestu vamzdeliu (drenu) iš operacinio pjūvio, kad susidaręs audinių skystis nesirinktų ir pasišalintų

AJ klinikoje gyd. Chirurgas Andrius Račkauskas konsultuoja esant šiai būklei, suplanuoja pilvo sienos raumenų diastazės ir pilvo sienos išvaržos operacijos eigą. Kiekvieną numatomą ištyrimo ir gydymo planą detaliai aptaria su pacientu.